War Thunder, 2. Dünya savaşında ve Kore Savaşında kullanılan araçları kullandığımız çok oyunculu bir aksiyon simülasyon oyunudur. 15 Ağustos 2013 tarihinde oyun dünyası ile buluşan War Thunder oyununun geliştiricisi ve yayıncısı Gaijin Entertainment’tir.  Neredeyse yayınladığı tüm oyunları cross- platform olarak yayınlayan Gaijin Entertainment, War Thunder oyununu da bu strateji ile Windows, Linux, Mac, PS4 ve Xbox One platformlarının tümünde oyuncularla buluşturdu.

Rakiplerine göre gerçekçi grafikleri ve birebir modellemeleriyle ön plana çıkan bu oyunu herhangi bir ek paket satın almaya ihtiyaç duymadan ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

War Thunder Oyununa Başlarken;

Oyunun boyutu yaklaşık olarak 22 GB. Oyunu Steam mağazasından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oyunun bilgisayarınıza yüklenen bir ek istemcisi bulunuyor. Bu istemci sayesinde güncellemeleri çok hızlı bir şekilde alabilirken aynı zamanda grafik ayarlarınızı da oyuna girmeden bu istemci üzerinden yapabiliyorsunuz. Minimum grafik ayarlarında ortalama bir bilgisayar ile FPS sorunu yaşamadan oynayabiliyorsunuz. Bilgisayarınıza uygun olan grafik ayarını seçtikten sonra oyunun giriş ekranına geçiş yapabilirsiniz.

Oyuna ilk girişinizde hangi ulus adına savaşmak istediğiniz sorulacak. İkinci Dünya savaşında etkisi bulunan İngiltere, ABD, Almanya, SSCB ve Japonya gibi uluslardan birini seçerek oyuna başlıyorsunuz. Bunun yayında tercih ettiğiniz aracı da tank veya uçak olarak seçmeniz gerekecek. Oyunda ilerledikçe kullandığınız araçları geliştirme şansınız olacak. Aynı anda oyunda bulunan tüm araçları geliştirme gibi bir imkanınız ne yazık ki bulunmuyor. Bu yüzden tercih ettiğiniz aracı seçip buna göre bir gelişim göstermeniz son derece önemlidir. Oyun ücretsiz olarak oynanabildiği için üst düzey bir araca sahip olmanız gerekmektedir.

Oyunu çok oyunculu olarak oynayacaksanız, iki farklı takım halinde belirlenen hedefleri yok etme görevi ile karşı karşıya geleceksiniz. Birçok farklı görev bulunuyor. Zaman zaman bir kara hedefini yok etmeniz istenirken zaman zamanda rakip oyuncuları yok etmeniz istenecek. Bireysel olarak ne kadar iyi olursanız olun takım halinde kazanıp takım halinde kaybedeceksiniz.

Oyunu tek oyunculu olarak oynayacak oyuncular içinde belirlenen görevler bulunuyor. Bu görevleri tamamlayarak oyunda ilerlemeniz mümkün. Oyunda 1000 den fazla uçak, tank, uçaksavar, helikopter ve savaş gemisi gibi araç bulunuyor. Her oyunun oynanış mekanikleri birbirinden tamamen ayrıyken oyun kontroller için bize farklı seçenekler sunuyor. Cross- platform oyunu olması sebebiyle hem joystick veya gamepad ile hem de klavye ve fare ile oynayabiliyorsunuz. Bununla beraber oyunda toplam 80 harita bulunmakta. Bu noktada sizi devasa bir oyun bekliyor diyebilirim.

Son olarak, War Thunder yüksek oyuncu kitlesine sahip bir oyundur. Çok oyunculu modlarda birkaç saniye içerisinde yeni bir savaşa katılabiliyorsunuz. Şuan için Steam mağazasında ücretsiz ve popüler olarak oynanan oyunlar listesinde yer alan War Thunder, mutlaka oynamanız gereken bir oyundur.

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here