Logitech K480, Multi Device yani çok aygıtlı çalışabilen bir bluetooth klavyedir. Tabletlerin ve akıllı telefonların günlük kullanımlarının giderek artması firmalarında bu cihazlar için yeni donanımlar üretmelerine neden olmaktadır. Bu yazıda tablet ile yazı yazarken sanal klavyeyi kullanmak istemeyen kullanıcılar için faydalı bir ürün olan Logitech K480 modelini inceleyeceğiz.

Logitech K480 modelinin benzerlerinden en büyük farkı aynı anda 3 cihaza bağlanabilmesi ve birçok işletim sistemiyle( Windows, Mac, Android ve iOS) uyumlu olarak çalışabilmesi.

Logitech K480 Ürün Özellikleri

Logitech K480 aynı anda 3 cihazı bluetooh ile bağlayabildiğiniz ve cihazlar arası geçişin oldukça kolay olduğu bir klavyedir. Bu klavye özellikle mobil cihazlar ile yazı yazan kullanıcılar için kullanım kolaylığı sağlamakta. Benzer tablet klavyelerinden ayrılan önemli bir yönü cihazlarınızı yerleştirebileceğiniz bir haznesinin bulunması. Bu hazneye rahatlıkla 10 inc bir tableti yatay olarak yerleştirebiliyorsunuz. Dik konumda ise hem tabletinizi hem de akıllı telefonunuzu yerleştirebilirsiniz.

Klavyenizin sol üst kısmında bulunan bir switch ile bağlı cihazlar arasında saniyeler içinde geçiş yapabilirsiniz. Klavyenin ağırlığına gelecek olursak  bu klavye tam olarak 820 gram ağırlığında. Bununda en önemli sebebi cihazlarınızı klavyenin haznesine yerleştirdiğinizde sabit olarak durması için eklenen ağırlıklardır.

Klavye 2 adet AAA pil ile çalışmakta ve ilk kullanımda piller klavyenin kutusundan çıkmaktadır. Pil ömrü konusunda Logitech tarafından 2 yıl ve 2 milyon tuş bilgisi bulunmakta. K480 klavyeyi yaklaşık 1 yıldır kullanan biri olarak ilk kullanımda çıkan piller ile halen kullanmaya devam ettiğimi söyleyebilirim. Klavye Türkçe Q klavye ile gelmekte. Satın alacağınız yerden tuş dizilimi konusunda bilgi alabilirsiniz. Ürünün yazının yayınlandığı gün itibariyle e-ticaret sitelerinde satış fiyatı 250 TL civarında.

Klavye ile ilgili söyleyebileceğim tek şey yanınızda taşımanız için biraz ağır olması. Aynı anda birden fazla cihazınızı kullanarak çalışıyorsanız bu klavye ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here