Genie, Knight Online oyununda 149 cash karşılığında alınabilen bir eşyadır. Bu eşya sayesinde gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra bilgisayarınızın başında olmasanız bile karakteriniz oyun oynamaya devam etmektedir. Bu eşyayı aldığınızda 10 adet vermekte ve her adet 2 saat sürmektedir. Yani 149 cash karşılığında 20 saat karakterinizin oyunu oynamasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazıda genie eşyasını en çok kullanan karakterlerden biri olan okçu karakterler için genie ayarlarının nasıl olması gerektiğinden bahsedeceğim.

Okçu Genie Ayarları Nasıl Olmalı?

Genie hem farm yaparken hem de exp kasarken kullanılabilen bir eşyadır. Genie ayarlarınız oyuna her girişinizde sıfırlanmayacaktır. Bu ayarları bir kez ayarladıktan sonra aylarca aynı ayarlarla kullanabilirsiniz. Genie ayarlarınıza genie kutusunun aşağı ok simgesine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Genie ayarları toplamda 4 başlıktan oluşmaktadır. Bu ayarlar Attack, Recover, Support ve Other ayarlarıdır.

Attack Ayarları

Atak ayarları genie ayarları içerisinde en önemli ayardır. Okçu karakterler için Attack mode:ON, Recovery mode:OFF olmalıdır. Attack bölümüne karakterinizin kullanacağı skillleri eklemeniz gerekiyor. Bu ayar açıkken skillerden eklemek istediğiniz skilli buraya taşıyarak aktif edebilirsiniz. 4 adet skill ekleyebiliyorsunuz. Benim gördüğüm partilerde sıklıkla kullanılan sıralama 70, 80,52 skilllidir. Farm veya Exp durumuna göre sadece tek skillde ekleyebilirsiniz.

Attack Range 40M idealdir. Bu ok atacağınız uzaklığı belirler. Buradaki miktarı attırırsanız karakteriniz oyunda hareket edecektir. Aynı zamanda Range of activities ayarında da karakterinizin hareket edeceği mesafeyi belirler. 0 yaparsanız karakteriniz hareket etmez ki bu ayarı 0 yapmanız en doğrusudur.

Recover Ayarları

Recovery bölümü HP ve MP potlarınızın seçtiğiniz yüzdenin altına düştüğünde genienin otomatik olarak pot basmasını sağlar. Potları ekledikten sonra buradaki ayarı ON yapmayı unutmayın.

Support Ayarları

Bu ayarlar karakterinizin SW, Wolf, Defans gibi destek skilllerini kullanmasını sağlar. İlk ayarı ON yapmayı ve SW yi partiye dağıtmak istiyorsanız party yazısına tik atmayı unutmayın.

Other Ayarları

Bu ayarları tek tek açıklamak gerekirse;

1 ve 2- Yazılan sayının altına pot miktarınız düştüğünde karakteriniz towna döner.

3- Karakterinizin üzerinde ok kalmazsa karakteriniz towna döner.

4- Parti dağılırsa karakteriniz towna döner.

5- Partiden çıkarılırsanız karakteriniz towna döner.

6- Silahınızın durabilitysi 0’a inerse karakteriniz towna döner.

7- Genie Hammer eşyasına sahipseniz durability 100e indiğinde karakteriniz towna döner.

8- Genie dakikanız bittiğinde yeni paketin otomatik devam etmesini sağlar.

9- Petinizin otomatik olarak beslenmesini sağlar.

Okçu genie ayarları için her türlü sorunuzu yorumlardan bana sorabilirsiniz.

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here