Spotify uygulaması, hem ücretli hem de ücretsiz olarak kullanılabilen, online olarak milyonlarca müzik ve birçok radyo kanalını dinleyebileceğiniz bir uygulama. Bu yazıda Spotify uygulaması nasıl kullanır?, Uygulamanın ücretsiz kullanımda bize sunduğu özellikler nelerdir? bunlardan bahsedeceğim.

Spotify uygulaması hem Googleplay hem de App Store da bulunmaktadır. Google Playde 100+ milyon indirme sayısına ulaşmış ve kullananlar tarafından çok sevilmiş bir uygulamadır.

Spotify Uygulaması Hakkında Bilgiler

Uygulamayı cep telefonunuza, tabletinize ve bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra ücretsiz olarak kayıt olmalısınız. Ek olarak facebook hesabınızı kullanarak da kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

Premium ve ücretsiz kullanım arasında belirli farklar bulunmaktadır. İlerleyen günlerde Premium kullanıcılarının sahip olduğu ek özelliklerden de bahsedeceğimiz bir yazı Mobil Uygulamalar kategorimizde olacak.

Kayıt işlemi sonrası sizden en az üç sanatçı seçmeniz isteniyor. Bu seçime göre öneriler şekillenecek. Daha sonra bu listeye sanatçı eklemesi yapabileceksiniz. Spotify tüm cihazlarınızla senkronize şekilde çalışabiliyor. Aynı anda tüm cihazlarınızda kullanabiliyorsunuz.

Uygulama ana sayfasında birçok playlist bulunmaktadır. Bu playlistleri seçerek anında dinlemeye başlayabiliyorsunuz. Ara diyerek sanatçı, şarkıcı veya podcast arayabilirsiniz. Uygulama ile binlerce şarkıcı, albüm ve milyonlarca şarkıya ulaşabiliyorsunuz.

Kitaplığınızda kendinize çalma listesi oluşturabilirsiniz. Ek olarak kitaplığınıza sevdiğiniz sanatçıları ekleyebilir ve beğendiğiniz albüm ve podcastleri listeleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak uygulamayı kullananlar müzikleri online olarak dinlemek durumunda. Premium paket kullanıcılar istedikleri şarkıları cihazlarına indirerek çevrimdışı olarak da dinleyebiliyor.

Spotify Ayarlar Nasıl Olmalı

  • Spotify Uygulaması ücretsiz olarak kullanıldığında şarkıları online olarak dinlediğiniz için veri tüketim problemleri ortaya çıkarabilir. Ayarlarda bulunan DataSaver’i açarak bu tüketimi birazda olsa düşürebilirsiniz.
  • Şarkıların sırasıyla yada çapraz(rastgele) çalmasını seçebilirsiniz.
  • Bildirim ayarlarınızı ve depolama tercihlerinizi de bu ayarlardan değiştirebilirsiniz.
  • Bununla birlikte ayarlar sayfasında uygulama detaylarına ve şartlar/koşullara ulaşabilirsiniz.

Spotify Google Play

Spotify App Store

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here