Uygun fiyatlı Teknolojik Ürün İnceleme yazılarına bir oyuncu klavyesi ile devam ediyoruz. Bu yazıda Everest Rampage KB-R66 oyuncu klavyesini inceleyeceğiz. Rampage KB-R66 gök kuşağı aydınlatması bulunan bir oyuncu klavyesi. Fiyatının uygun olması birçok kullanıcı için bu klavyeyi alınır kılıyor.

Gökkuşağı aydınlatmalı KB-R66‘nın farklı renk seçeneği bulunmuyor. Eğer isterseniz aydınlatmayı nefes alıp verme efekti ile kullanabiliyorsunuz.

Rampage KB-R66 dayanıklı yapısı ve sağlamlığı ile ön plana çıkıyor. Klavye hakkında en fazla merak edilen konu klavyenin mekanik hisli olup olmadığı. Çok fazla hissedilmese de oyun oynarken ve yazı yazarken mekanik klavye hissi alıyorsunuz. Ama fiyatını düşünürsek çok daha büyük beklenti içinde olmamak gerekiyor. KB R66, yaklaşık 1.5 metre uzunluğunda bir örgü kabloya sahip.

KB-R66 aynı anda 12 tuşa basabilme özelliğine sahip ki daha fazlasına da gerek olacağını düşünmüyorum. Herhangi bir yazılıma gerek duymadan USB bağlantısı ile rahatça klavyeyi bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Klavyenin hem Mac hem de PC için  uyumlu olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Rampage KB-R66 Aydınlatma Ayarları

Klavyeyi ilk kez taktığınızda FN tuşunun yanında bulunan aydınlatma tuşu ile aydınlatmayı aktif etmeniz gerekiyor. Aydınlatmasız kullanmak için de yine istediğinizde bu tuş ile aydınlatmayı kapatabilirsiniz. Klavyenin aydınlatma seviyesini FN+Page Up ile yükseltebilir, FN+Page Down ile de düşürebilirsiniz. Son olarak klavyede nefes alıp verme efektini FN+aydınlatma tuşu ile aktif edebiliyorsunuz.

KB-R66 yaklaşık 3 aydır deneyimlediğim bir klavye. Tam bir fiyat/performans ürünü diyebilirim. Yazının yazıldığı günde ki güncel satış fiyatı e-ticaret sitelerinde 60-65 TL aralığında değişmekte. Ürünün hepsi burada da bulunan sayfasına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

Rampage KB-R66 Oyuncu Klavyesi

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here