Instagram, kullanıcılar için doğrulama rozeti(mavi tık) taleplerini bireysel olarak almaya başladı. İlk olarak 2018 yılı Ağustos ayında iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlara gelen bu özellik artık androidde de tüm akıllı telefonlarda mevcut. Bu güncellemenin ardından Instagramda doğrula rozeti(mavi tık) bulunan hesap sayısında da artış yaşandı.

Hem iOS hem Android kullanıcıları Instagram uygulaması üzerinden doğrulama başvurusu yapabilecekler. Bu yazıda Instagram doğrulama talebi nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulabileceksiniz.

Doğrulanmış simge(mavi tık), önemli tanınmış bir kişinin, ünlünün veya bir kurumsal hesabın gerçek hesap olduğunu belirtmeye yarıyor. Elbette mavi tık için belirli şartlar mevcuttur fakat Instagram bu konuda herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Instagram Doğrulama Talebi

Instagram doğrulama başvurusunu uygulamaya girdikten sonra Ayarlar> Doğrulama İste seçeneği ile yapabiliyorsunuz. İlk olarak sizden bir form doldurmanız isteniyor. Formda Ad-soyad bilgileriniz ve bilinen adınız ile beraber hesabınızın kategorisini seçmeniz isteniyor. Formu doldurduktan sonra form sonuna kimlik belgenizin resmini de eklemeniz gerekiyor. Instagram doğrulama talebi ile ilgili sorularınız varsa yazının sonunda bulunan görsellere bakabilirsiniz.

Doğrulanmış(mavi tık) rozeti aldıktan sonra mail ile size başvuru sonucunuz iletiliyor. Başvuru sonuçlandıktan sonra hesabınızın doğrulanıp doğrulanmadığını uygulamadan görebiliyorsunuz.

ınstagram mavi tık

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here