Seo ile ilgili hemen hemen her konuda siteler arası kurulan bağlantılar büyük önem taşımaktadır. Bu bağlantılar sizin sitenizden yaptığınız link çıkışları şeklinde olabileceği gibi sitenize gelecek linklerde olabilir. Siteler arası bağlantıların temel olarak iki farklı çeşidi vardır. Bu bağlantılar HTML de rel=”no follow” ve rel=”do follow” etiketleriyle gösterilir. Eğer herhangi bir etiket bulunmuyorsa o bağlantı do followdur. Güvenmediğiniz sitelere bağlantı verirken nofollow bağlantı vermek daha yararlıdır. Bir bağlantının nofollow olması, arama motorlarının o bağlantıyı takip etmemesini sağlar.

Bu yazıda dofollow bir bağlantıyı nasıl nofollow yapabileceğinizden bahsedeceğim. Bunun iki farklı yolu vardır. İlk yol linke rel=”nofollow” etiketi ekleme şeklinde olurken, ikinci yolda ise ücretsiz bir eklenti sayesinde bu işlemi yapmaktır.

Title and Nofollow For Links Eklentisi

WPKube tarafından geliştirilen bu eklenti 10.000 den fazla kullanıcı tarafından kurulan ve 4 yıldız almayı başaran bir eklentidir. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra yazı içerisinde bulunan eski bağlantılarınızı no followa çevirebileceğiniz gibi yeni bağlantılarınız da da doğrudan nofollow bağlantı çıkışı sağlayabilirsiniz.

Yazı içerisinde görsel anlatımda da olduğu gibi bağlantı vereceğiniz metni seçip üst çubukta yer alan bağlantı sembolüne tıklayarak bağlantı özelliklerine girin ve açılan pencereden Add rel=”nofollow” to link yazısının yanında bulunan kutucuğu işaretleyin. Bu işlemin ardından bağlantı nofollow olarak işaretlenecektir.

Dofollow linkleri Nofollow yapmak görsel anlatım


Eklenti hakkında sormak istediğiniz her türlü soru için bana yorumlardan veya iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here