Google Search Console, doğru kullanıldığı taktirde webmasterlar için oldukça kullanışlı bir araçtır. Bu yazıda Search Console içerisinde bulunan ve çok fazla bilinmeyen bir araç olan HTML Geliştirmelerine bakacağız.

HTML Geliştirmelerine Search Console’da mülkünüze giriş yaptıktan sonra solda bulunan menüden Arama Görünümü- HTML Geliştirmeleri yoluyla ulaşabilirsiniz. HTML Geliştirmeleri içerisinde Meta Açıklamaları, Başlık Etiketi ve Dizine eklenemez içerik başlıkları bulunmaktadır.

HTML geliştirmeleri ekranına girdikten sonra aşağıda ki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

html geliştirmeleri ekranı

Meta Açıklamaları

Meta açıklama başlığında blogunuzda yinelenen meta açıklama, uzun meta açıklama ve kısa meta açıklama varsa bunlar toplam sayfa sayısı olarak listelenir.

Dizine eklediğiniz sayfaların açıklamalarında eğer ki yinelenen açıklamalar varsa hangi sayfalarda bu sorunun olduğu gözükür. Yine yazdığınız meta açıklamaların uzun yada kısa olması da bir sorundur.

Başlık Etiketi

Başlık etiketleri, Eksik başlık etiketleri, yinelenen başlık etiketleri, uzun başlık etiketleri ve kısa başlık etiketleri olarak listelenir. Özellikle yinelenen başlık etiketleri sorunlarını mutlaka çözmenizi öneririm. Aksi halde sıralama kayıpları yaşayabilirsiniz.

Dizine Eklenemez İçerik’de de sitenizde dizine eklenmeyecek içerikler size bildirilir.

Son olarak HTML Geliştirmeleri, blogunuzun arama performansını ve kullanıcı deneyimini yükseltmenizi sağlar. Burada bulunan sorunlar Google tarafından mülk sahiplerine bilgi verilmesi amacıyla bildirilmektedir. Bu sorunları çözerek, ilerde bir sıralama kaybı yaşamanın önüne geçebilirsiniz.

HTML Geliştirmeleri hakkında her türlü sorunuz için bana yorumlardan veya iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Eğer hala okumadıysanız aşağıda ki yazılarımı da okumanızı öneririm.

Search Console Nedir?

Backlink Reddetme

Google Gibi Getir Aracı Zararlı Mı?

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here