Instagram son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya aracı olarak yoluna devam ediyor. Instagramda takipçi sayınızı büyütmek isterseniz ilk olarak atmanız gereken adım takipçilerinizi doğru analiz etmektir.

Twitterdan sonra Instagramda işletme hesabı kullanıcıları için hesap istatistiklerine detaylı olarak erişme imkanı veriyor. Eğer, Instagram istatistiklerinize nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

Instagram İşletme Hesabı

Instagram istatistiklerinize ulaşmak için ilk olarak hesabınızın bir işletme hesabı olması gerekmektedir. Tamamen ücretsiz olarak hesabınızı işletme hesabına dönüştürebilirsiniz. Fakat işletme hesapları instagramı gizli profille değil herkese açık olarak kullanmak zorundadır.

Instagram İstatistik sayfasına girmek

Instagram profilinize girdikten sonra sağ üstte bulunan alt alta üç çizgiye dokunun ve açılan menüden istatistikler başlığını seçin.

Instagram İstatistiklerde Neler Var?

İstatistik sayfasında üç başlık altında hesabınızın istatistikleri gösterilmektedir. Hareketler başlığında son 1 haftada hesabınız ile etkileşime geçen hesap sayısını görebilirsiniz. Bununla beraber bu başlıkta gösterim ve erişim sayılarınızı da görebiliyorsunuz.

İçerik başlığında son 7 günde paylaştığınız gönderilerin ve hikayelerin istatistiklerini görebilirsiniz. Tümünü gör dediğinizde son 1 yıla ait istatistikler size gösterilmektedir.

Hedef kitle başlığında takipçilerinizin konumları, yaş aralıkları ve cinsiyetleri gibi bilgiler size sunulmaktadır. Aynı zamanda bu ekrandan takipçilerinizin hangi günler daha aktif olduklarını görebiliyorsunuz.

Instagram Gönderilerinin İstatistikleri

İstatistik sayfası dışında da gönderilerinizin istatistiklerine bakabiliyorsunuz. Profilinizden istediğiniz gönderiye dokunarak istatistikleri gör demeniz yeterli. Açılan pencerede beğeni sayısı, yorum sayısı, erişim sayısı ve fotoğrafı kaydeden sayısı ve profilinize bakan sayısını görebilirsiniz.

Twitter istatistiklerinize nasıl bakacağınızı merak ediyorsanız aşağıda bulunan yazıyı da okuyabilirsiniz.

Twitter İstatistik Öğrenme

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. İstatistikleri görmek için işletme hesabına geç diyorum ancak facebook ile bağlanmamı istiyor. Ben facebook kullanmıyorum. Ne yani istatistik görmek için facebooka kayıt mı olacağım? Öyleyse çok saçma

    • Merhaba,
      Instagram işletme hesabı için facebook bağlantısı zorunlu tutuluyor. Facebook, Instagramı satın aldıktan sonra hem reklam hem de işletme ile ilgili tüm işlemleri kendisi üzerinden yönetmekte kararlı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here