İnternet son günlerde teknoloji dünyasının üzerine en çok konuştuğu konu desek herhalde yanlış olmaz. AKK kalktı, fiyatlar uçtu derken bende bu yazımda evinde yada bulunduğu bölgede alt yapı olmadığı için internet bağlatamayan kullanıcılar için faydalı bir çözüm yolu olan 4.5g mobil wifi ve 4.5g modem tarifeleri hakkında bir yazı yazmak istedim.

4.5g mobil wifi ve modem tarifelerine hem Turk Telekom hem de Turkcell tarafından sağlanan hizmetlere ve fiyatlara bakacağız.

4.5g Modem Tarifeleri

4.5g modem tarifeleri hem Turkcell hem de Türk Telekom operatörlerinde bulunan bir hizmet. Bu tarifeler evinde altyapı olmayan yada öğrenci yurdu gibi yerlerde kalıp bulundukları adrese internet hattı bağlatma imkanı kullanıcılar için altyapıdan tamamen bağımsız ve yüksek hız sunan bir internet hizmetidir. Kablosuz bir 4.5 g modem ile birlikte operatörünüzün verdiği bir sim kart vasıtasıyla bulunduğunuz her ortamda yüksek hızlı bir internete sahip oluyorsunuz. Tabii sınırsız internet ile kıyaslandığında biraz yüksek ücretli olduğunu da söylemeliyim.

Yaklaşık 1 yıldır kullanmış olduğum Evimde Mobil Wifi Tarifesi hakkında bahsecek olursam; Türk telekom evimde mobil wifi tarifesi kullanmaktayım. Benim ödediğim ücret 20 GB modemli 59 TL fiyatlı bir paket. 20 GB bitiminde her 10 GB 12 TL olacak şekilde ek paket satın alabiliyorum. Elinizde bir 4.5g modem varsa yine aynı tarifeyi 20 GB 29 TL fiyatıyla kullanabilirsiniz.

4.5G Modem Tarifleri Artıları

✓ 4.5g mobil internet sayesinde bulunduğunuz ortamdan bağımsız olarak internet kullanabiliyorsunuz. Yolculuklarda, farklı şehirlere yapacağınız seyahatlerde saniyeler içinde yüksek hızlı internet kullanabilmek bu tarifelerin en büyük artısıdır.

✓4.5g modemler ortalama olarak 8 saat şarj süresi sunmakta. Bulunduğunuz ortamda elektrik olmasa dahi 7-8 saat rahatlıkla internet kullanabiliyorsunuz.

✓4.5g internet teknolojisi sayesinde bulunduğunuz ortam baz istasyonuna uzak olsa dahi 15-20 Mbps  hız alabiliyorsunuz.(Ortalama olarak 50-60 Mbps download ve 30 Mbps upload hızına ulaşan kullanıcılar bulunmakta.) Ki şuan benim bulunduğum adreste kullandığım sınırsız vdsl internet hattım 8 Mbps hız verebiliyor.

✓Herhangi bir cihaz sınırlaması yok. Yaklaşık 6 cihazı aynı anda bağladığımda bile rahatlıkla yüksek hızda internet kullanabildim.

4.5G Modem Tarifeleri Eksileri

✓ Normal adsl, vdsl ve fiber paketlerine göre pahalı bir teknoloji.

✓Bulunduğunuz konumda baz istasyonu yoksa ve telefonunuz çekmiyorsa 4.5g internet de kullanamıyorsunuz.

4.5g modem tarifeleri hakkında sormak istediğiniz herhangi bir soru olursa bana iletişim sayfasından veya yorumlardan ulaşabilirsiniz.

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here