Uygun fiyatlı bir 50 mm lens arıyorsanız size mükemmel bir tavsiyem var. Uygun fiyatlı lensleri ve fotoğrafçılık ekipmanları ile tanınan Yongnuo, hem Nikon hem de Canon uyumlu lensleri ile tanınan bir marka. Bu yazıda daha önce kullandığım ve memnun kaldığım Yongnuo 50mm f 1.8 lens incelemesi yapacağım. Yongnuo 50 mm f1.8 lensin Nikon uyumlu modelini alırsanız FX formatlı bir makine ile 50 mm ye, DX formatlı bir makine ile de 75 mm ye denk gelecek şekilde kullanabilirsiniz.

Eğer FX ve DX terimleri nedir diye sorarsanız Full Frame Makineler ve Croplu Makineler yazımı okumanızı öneririm.

50 mm lensler kit lenslerin ardından en sık tercih edilen lenslerdir. Sabit odaklı olmaları nedeniyle görüntü keskinlikleri ve kaliteleri yüksektir. 50 mm bir başka alternatif olarak Nikon 50 mm f1.8 lensi önerebilirim. Fakat fiyat olarak Yongnuo ya göre daha pahalı olduğunu hatırlatmakta fayda var. 

Nikon 50 mm f1.8 inceleme

Yongnuo 50 mm f1.8

Yongnuo 50mm f1.8 Lens

Lensin fiyatı şuan için 420-500 TL aralığında değişiyor. Ayrıca satın alırken 2 yıl garantili olmasına dikkat etmenizi öneririm. Kutu içerisinde kullanım klavuzu ve garanti belgesi dışında herhangi bir şey çıkmıyor.

Yongnuo 50mm f1.8 Lens Özellikleri

  • Maximum Diyafram: f1.8
  • Minimum Diyafram: f22
  • Minimum Netleme Mesafesi: 45 cm
  • Filtre Çapı: 58 mm
  • Otomatik Netleme: Var

Yongnuo 50 mm f1.8 Yorumlarım

Fiyat performans açısından alabileceğiniz en iyi lenslerden birisidir. Otomatik netleme motoru olması ve netleme hızınında iyi olması sebebiyle bu fiyata kesinlikle alınabilecek bir lenstir. Fotoğrafçılığı amatör olarak sürdürüyorsanız bu lens tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Eğer hala okumadıysanız Yongnuo markasının bir diğer çok tercih edilen lensi Yongnuo 35 mm f2.0 inceleme yazımı okumanızı öneririm.

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here