E-Ticaret, Türkiye’de gittikçe gelişen bir alan. Her yıl daha fazla kullanıcı alışverişlerini internet üzerinden yapmakta. Dünyada E-Ticaret alanında faaliyet gösteren lider markalar arasında yer alan Amazon, Eylül ayı itibariyle Türkiye’de de hizmete başladı.

Türkiye’de E-Ticaret denildiğinde akla Hepsi Burada, N11 ve Gitti gidiyor gibi güçlü markalar geliyor. Amazonun bu ekosistem içerisinde hangi konumda olacağı da büyük merak uyandırıyor.

Alışverişlerini yurtdışından yapan kullanıcılar için Amazon, uygun fiyat ve güçlü müşteri hizmeti demekti. Eğer Türkiye’de de bu politikalarını devam ettirirlerse ülkemizde ki e-ticaret ekosistemine yeni bir soluk getirecektir.

www.amazon.com.tr internet adresinden Amazon Türkiye sayfasına ulaşabilirsiniz. Siteye girdiğinizde bir karşılama yazısı göreceksiniz.Bu yazıda aynı zamanda bir tanışma videosu da bulunmakta.

Amazon Türkiye’de bizi neler bekliyor?

11 Ana kategori ve 77 kategoride ürün bulabiliyorsunuz. Bu yazıyı yazmadan önce deneme amaçlı birkaç elektronik ürün alışverişi yaptım. Ve deneyimlerimi de aşağıda bulabilirsiniz.

Amazon Deneyimlerim

  • Amazon.com.tr ye girdiğinizde ürünlere ve ürün özelliklerine çok hızlı ulaşabiliyorsunuz. Çok sade ve kolay bir arayüz bizi bekliyor.
  • Alışveriş mantığı şuan için Hepsi burada ile benzer. Hem Amazonun kendi ürünleri hem de farklı satıcıların ürünleri bulunmakta.
  • Bazı kategorilerde stok sıkıntısı bulunuyor. Çoğu üründe azalan stok, 2 stok, 3 stok uyarısı gördüm. Tabii bunda yeni açılmasının etkisi olabilir.
  • Alacağım ürünlerin çoğunun fiyatı, internette ki en ucuz fiyatlardı. Satın aldığım ürünlerin fiyatı diğer e-ticaret sitelerine göre ortalama olarak %20 oranında daha ucuzdu.
  • Normal teslimatı işaretlememe rağmen ürün elime 24 saatte ulaştı. ( Amazon’da ekspress teslimat seçeneği de bulunmakta.)
  • Siparişinizi iptal etmek istediğinizde çok kolay bir şekilde iptal edebiliyorsunuz. Amazon, 30 gün iade garantisi veriyor. Tabii bu konuda istisnalar bulunmaktadır.

İlerleyen dönemlerde yaşanabilecek gelişmeleri takip ediyor olacağım. Bakalım Türkiye’de ki E-Ticaret ekosisteminde ne gibi gelişmeler olacak.

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here