Ücretsiz ve işe yarayan uygulamalar hakkında yazdığım yeni yazı ile karşınızdayım. Reklamlar tüm blog sahiplerinin en önemli gelir kaynağıdır. Reklam alanlarımıza ve yazılarımızın içine kolayca reklamları eklememizi sağlayan Ad Inserter Eklentisi hakkında tüm bilgilere ve tüm ayarlara bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Ad Inserter Eklentisi ile nasıl reklam kodu eklenir?

Eklenti ayarlarına girdiğinizde aşağıda bulunan ekran ile karşılaşacaksınız.

Block bölümü reklam kodlarını eklemeniz gereken yerdir. Standart olarak 16 adet kod ekleyebilirsiniz. Reklam kodunu ekledikten sonra sıra reklam kodu ile ilgili ayarları yapmaya geliyor.

List Bu seçenek ile birlikte reklam kodunun gözükmeyeceği yazıları seçebiliyorsunuz. Kategori- Etiket yada tek tek yazıları seçebilirsiniz.

Devices Bu seçenek ile reklam kodunuzun gözükmesini istediğiniz cihazı seçebiliyorsunuz. Eğer herhangi bir değişiklik yapmazsanız reklamlarınız masaüstü/ telefon ve tabletlerde gözükecektir.

Bu seçeneklerin altında yer alan ayarlara gelecek olursak

Automatic Insertion bölümü reklamın gözükeceği yeri seçmenizi sağlar. Çok basit bir İngilizce bilgisi ile bu yerler hakkında seçim yapabilirsiniz.

Alignment and Style bölümünde ise reklamın farklı konumlarda gözükmesini sağlayabilirsiniz. Yazı ortasında, sola dayalı kare olarak vb. seçim yapabilirsiniz.

Yazı içinde reklamlarınız gözükmüyorsa Post seçeneğinin tikli olup olmadığını kontrol edin.

Yazı içinde paragraflar arasında reklam göstermek için After/ Before Paragraph seçeneklerinden birini seçerek aşağıda açılan kısma paragraf sayısını girmeniz yeterli.

Eklenti ve Reklam kodları hakkında tüm sorularınız için bana yorumlarda ve iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here