Bu yazıda Fujifilm tarafından piyasaya sürülen İnstax serisinin sevilen makinelerinden biri olan İnstax Mini9 hakkında bilgiler bulabileceksiniz. Daha fazla fotoğraf makinesi incelemesi için takipte kalın. İnstax serisi son yıllarda çok beğenilen bir seri oldu. Bu makinelere eski zamanlarda özenilen ve beğenilen polaroid makinelerin günümüz hali diyebiliriz. Fotoğrafı çektikten saniyeler sonra fotoğraf makineden çıkar ve biz fotoğrafı elimize alırız.

Makineyi satın aldığınızda kutu içeriği olarak 10 fotoğraflık bir film, 2 adet AA pil, kılıf ve makine çıkacak. 10 fotoğraflık film eğer hevesli bir şekilde alıyorsanız size hiçbir şekilde yetmeyeceğinden ek olarak birkaç paket daha almanızı öneririm.

polaroid film

Fujifilm İnstax Mini9 makinesinin özelliklerine bakacak olursak:

Ağırlık: 307 gr (piller ve film olmadan oluşan ağırlık)

Boyutları: 116×118,3×68,2mm ( kılıf olmadan oluşan boyutlardır)

Batarya(Güç Kaynağı): 2 Adet AA pil ( Ortalama olarak 100 fotoğraf çekimine kadar dayanıyor. Bu da 10 paket film demek.)

Flash: Otomatik

Resim Boyutu: 62x46mm
Renkler: Beyaz, Açık Yeşil, Açık Mavi, Koyu Mavi, Pembe

Kullanım Deneyimlerim

Eğer polaroid zamanlarına yetişemediyseniz ve merak ediyorsanız kesinlikle almanız gereken bir makinedir. Çok fazla fotoğraf bilginizin olmasına gerek olmadan rahatlıkla fotoğraf çekebilirsiniz. Bu makinede aynı zamanda selfie aynası da bulunuyor. Fotoğrafta çıkacak görüntüyü bu aynadan tam olarak görebiliyorsunuz. Çok fazla fotoğraf çekenler için bana göre uygun bir fotoğraf makinesi türü değil. Daha sonra filmler konusunda bunun hakkında bilgiler vereceğim.

Makine üzerinde ışık koşullarına göre ayarları değiştirebiliyorsunuz. Bunun dışında kalan tüm ayarlamaları makine otomatik olarak yapıyor. İnstax Mini9 fotoğraf makinesinin fiyatı şuan için 359 TL. Makine fiyatı kesinlikle çok uygun. Fakat filmler konusunda aynısını söylemek ne yazık ki zor . 10 adet film içeren bir paket 40 TL civarında. Bu da çektiğiniz her fotoğraf için 4 TL ödemeniz anlamına geliyor. Bu durum çoğu kullanıcı için olumsuz değerlendirilse de eğer param var çekerim derseniz, fotoğrafı çektikten saniyeler sonra fotoğrafı elinize almak gerçekten çok büyük bir zevk veriyor.

Yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here